Vše zlé je k něčemu dobré

Čtvrtek v 22:15 | Selbie Blunette |  Bezdůvodné úvahy
Motto "Všechno špatný je k něčemu dobrý" vždy hrdě hlásala moje milá mateřinka. Nejen proto se mi vždy nelíbilo. Avšak s postupem času přicházím na to, že nebude tak špatné, si toto přísloví vzít k srdci...

Nelíbilo se mi hlavně proto, že je asi tak krutě pravdivé. A kdo by přece v životní krizi měl tu chuť hledat na ní nějaká pozitiva? S přibývajícím věkem se mi však životní krize krátily. Bylo jich méně, zato já si přála, aby jich zůstalo více a aby pro mě barva mých vlasů byla znovu tím největším životním problémem jako tehdy.
Budu zde možná až moc upřímná, ale před nedávnem se osoba, na které mi neskutečně záleží, dostala do vězení za naprostou banalitu. A já se teď musím srovnat s faktem, že jí nějakou dobu neuvidím.
Ale musím uznat. Změna je život - zkusila jsem se zamyslet nad mottem mé maminky a hledala jsem, co je na mé situaci pozitivní.
Nedostatek peněz?
- Dal mi odhodlání jít do práce, zatímco studuju.
Můj táta se neustále háda s nevlastní mamkou?
- To mi dalo prozření a začala jsem se o jejich psychický stavy více zajímat.
A to, že osoba, kterou miluju, je za mřížemi jen proto, že si zapomněla zapnout pás v autě?
- To mi dalo spoustu věcí.
Uvědomění, že ho doopravdy miluju. Ještě horší náhled na četníky. Donutilo mě to vyspět (aspoň maličko), začít se pořádně soustředit na školu, práci, druhou práci a na to, abych zajistila, že na vazbě bude mít dostatek peněz, aby mi mohl volat, aby si mohl pořídit co bude potřebovat a taky mu zajistit balíky s hygienou a tak podobně.

Kolik že mi je?

Devatenáct.

A někdy si přeju, abych se s mým věkem tak neměnila. Chtěla bych starosti a myšlení mých vrstevníků. Někdy tak moc, že mě to dohání k pláči. Pak si ale uvědomím, že slzy ještě nikdy nic nenapravily ani nikomu nepomohly. Tudíž ano.

Souhlasím, že změna je život.

Nicméně tou změnou musí být pro člověka jeho vlastní přesvědčení, jeho osobnost, jeho já. A neměl by podléhat názorům a podnětům jiných. Pak se změní v takovém směru, v jakém nebude spokojený, a jen málo z nás s tím něco doopravdy zmůže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama