Obtížná existence mého telefonu

19. února 2017 v 8:41 | Selbie Blunette |  Výměnný pobyt na Taiwanu
Kdy: 17. - 19. únor (február) 2017
Kde: 台灣,高雄 (Taiwan, Kaohsiung)

Poslední dobou má můj telefon čím dál větší obtíže přežívat. Z neznámých důvodů se mi daří jej dostávat do situací, kdy se dá očekávat naprostá likvidace, jenomže já vždycky byla osoba, co nachází štěstí v neštěstí...
Výsledek obrázku pro luck in bad luck


Celá tahle legrace začala předevčírem, 17. 2. 2017, když jsem si, jako každý týden, myla obličej trochu víc pečlivě, než dělám denně. Napustila jsem si umyvadlo v koupelně vodou a chtěla si pustit svou oblíbenou hudbu, když mi telefon prostě vyklouzl z rukou a spadl rovnou do mé umělé nádrže. Samozřejmě, že jsem začala vyšilovat.
"PROBOHA, CO BUDU DĚLAT, TO SNAD NE, POMOC!!" ječela jsem spíš sama pro sebe, než pro kohokoli jinýho, protože moje host rodinka neumí téměř ani anglicky, natož česky. Telefon jsem okamžitě vytáhla, zapojila fén a začala jej sušit, zatímco jsem se ho snažila vypnout. V ten moment mi host máti zaklepala na dveře a v čínštině se ptala, jestli jsem naživu. Upřímně, chtělo se mi odpovědět, že umírám, ale celé mojí host rodince chybí smysl pro humor, tudíž jsem usoudila, že bude lepší, když řeknu, že se nic neděje. Host matinka poté odkráčela a já mohla v klidu pokračovat ve svém záchvatu paniky a zoufalství.
Co mě lehce vystresovalo, byl fakt, že telefon začal zeleně blikat a několikrát se vypnul a opět samovolně zapnul. Ale nepřehnala jsem to s hysterií, za to jsem na sebe hrdá. Nechala jsem telefon přes noc vysušit a ráno jej zkusila opět zapnout.

A úspěšně!
Můj dokonalý samsung galaxy note 5 přežil utopení! Udělám reklamu a dostanu spoustu peněz. (Vím, že to takhle nefunguje, jen žertuji)

Tím to však nekončí. Včera jsme šly s Isou a Aliou na oběd do jedné korejské restaurace, kde jsme se náramně bavily a dobře najedly. No, a co se nestalo? Ano. Když jsem odcházela, nechala jsem tam mobil. A uvědomila si to až o 5 bloků daleko. Otočila jsem se na patě se slovy, že nemám telefon, a schytala na svou hlavu tolik portugalských urážek, kolik jen bylo možné. No, jenomže když jsem se vrátila, mobil nikde. Opět jsem začala panikařit ve své mateřštině a lezla po čtyřech pod stůl, abych se ujistila, že nejsem slepá, ale jen zapomnětlivá. Už jsem ani nedoufala, že ho najdu, když mě oslovila mladá servírka, že jestli hledám svůj telefon, mají ho u sebe.
S nejvděčnějším pohledem, jakým jsem dovedla, jsem ji objala, řekla, že miluju Taiwan a posléze spokojeně s mým přenosným zařízením odešla.

Avšak, tím to také nekončí.
Po tréninku tance, který jsme odpoledne měli, jsem jela domů autobusem. Byla jsem neskonale unavená, tudíž jsem cestou usnula a probrala se těsně před tím, než autobus zastavil na mojí zastávce. Ihned jsem popadla svoje věci a vyběhla ven. Dveře autobusu se těsně za mnou zavřely a já vyčerpaně vydechla. Prohledala jsem si kapsy, zda-li mám vše, a hádejte, co jsem nenašla?
Tipli jste telefon? Deset bodů pro váš tým. Chtělo se mi za tím autobusem běžet, jak na nervy jsem z toho byla. To už jsem se s ním opravdu rozloučila.
Došla jsem domů a zeptala se host maminky, jestli by mi nedovedla pomoci.
"Potřebuju pomoct," zahuhlala jsem smutně v čínštině a ona se na mě starostlivě podívala.
"Pomoct? Jsi v pohodě? Co se děje?"
Popsala jsem jí situaci a ona na můj telefon zavolala. Když už vyzváněla nějakou druhou minutu a chtěla zavěsit, kdosi to zvedl.
"Jestli hledáte svůj telefon, nesu ho na policejní stanici tady a támhle," vyrozuměla jsem. Tak jsme se s máti sebrali a šli na policejní stanici tady a támhle. Tam jsem dokázala, že je to opravdu můj mobil, dostala jsem kontakt na onu moc hodnou slečnu a dneska jsem s ní šla na snídani, kterou jsem jí zaplatila, jako poděkování.

Teď si to svoje zařízení hlídám, jak nejlépe dovedu, pořídila jsem si vodotěsný kryt a děkuju Taiwanské kultuře za to, že mi mobil nikdo neukradl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama